Marka ve proje okulunda yeni öğretim yılı başladı

Duayen işadamı Mahzar Zorlu’nun 1998 yılında, mesleki orta eğitime duyulan ihtiyaca cevap vermesi amacıyla kuduğu ve tam bir marka ve proje okulu olan Mazhar Zorlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 2019-2020 yılına başladı.

Yeni öğretim yılında 679 öğrencinin öğrenim göreceği Mazhar Zorlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin eğtim kadrosunda 64 öğretmen, 2 rehber öğretmen bulunuyor. 10 atölyesi, 2 fen laboratuvarı, 2 bilişim teknolojileri sınıfı bulunan 20 derslikli okul, bu yıl da standart eğitimin yanı sıra, sınırları zorlayacak projeler üretmeye çalışacak.

Endüstriyel otomasyon ve plastik teknolojileri alanlarında eğitim veren okulun temel misyonu, insana ve doğaya saygılı, üretimde yerel değerleri özümseyerek evrensele ulaşmayı hedefleyen, teknik bakış açısına sahip, endüstrinin ihtiyaçlarını kavrayan, insani değerleri yücelten bireyler yetiştirmek.

2000’li yılların başında Japonya Uluslararası İşbirliği Ajansı (JICA) ile yapılan anlaşma gereği, bu ülkeyle teknik dayanışma içine giren ve bu işbirliğini 2006 yılına dek sürdüren Mazhar Zorlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, bilimsel takım çalışmasını ön plana çıkaran uzman eğitim kadrosuyla Türkiye’nin gözde eğitim kurumları arasında yer alıyor.